Solární panely mají obecně mnoho výhod. Ve článku projdeme ty největší.

TOP 12 výhod solárních panelů a solárních systémů

Pokud začínáte zkoumat společnosti zabývající se solárními panely, pravděpodobně jste si vědomi obecných výhod, které mohou solární systémy a solární panely nabídnout. Pokud si však nejste úplně jisti, jaké výhody mohou ze solární energie plynout právě vám, zde je několik velkých výhod, o kterých jste možná ještě neslyšeli (alespoň o některých).

Důvody, proč jsou solární panely výhodné

1. Obnovitelná energie

Solární systémy získávají energii ze slunce. Panely na vaší střeše tak pomáhají snižovat emise uhlíku a snižují naši společnou závislost na fosilních palivech. Instalací solárních panelů tak nejen snižujete svou uhlíkovou stopu, ale také přispíváte ke zvýšení výroby obnovitelné energie při dodávání energie z panelů do sítě.

Sluneční energie je vlastně zdrojem obnovitelné energie. Dá se použít v každém koutě světa, to znamená, že je vždy k dispozici. Solární energie je vlastně v jistém smyslu nikdy nekončící zdroj energie.

2. Snížíte částku, kterou platíte za elektřinu

Některé ze svých energetických potřeb uspokojíte elektřinou, kterou vaše solární panely vyrobily. To by mělo znamenat, že ve finále za spotřebovanou energii zaplatíte daleko méně. Kolik ušetříte, bude záviset na velikosti vašeho solárního systému a vaší spotřebě elektřiny.

Nejen, že můžete snížit množství peněz, které aktuálně platíte za elektřinu, ale můžete dokonce také dostat zaplaceno za jakoukoli přebytečnou elektřinu, kterou vyrobíte – její dodávkou do sítě.

3. Zvýšení hodnoty nemovitosti

Pokud chcete prodat svůj dům, instalace solárních systémů může zvýšit jeho hodnotu. A potvrzuje se to v praxi. Na základě průzkumů si většina Evropanů myslí, že solární panely přidávají hodnotu nemovitosti, a odhady naznačují, že instalace solárních panelů o výkonu 5 kW by mohla k hodnotě domu přidat na ceně v řádu statisíců. To je přeci jasná investice.

Jedna srovnávací případová studie dospěla k závěru, že domy se solárními panely se obvykle prodávají o 20 % rychleji a o 12-17 % dráže.

4. Nízké náklady na údržbu

Solární systémy a solární panely obecně nevyžadují mnoho údržby. Stačí je udržovat relativně čisté; jejich čištění několikrát za rok naprosto stačí. Po uhrazení počátečních nákladů na solární systém můžete očekávat velmi malé výdaje na údržbu a opravy.

5. Dlouhodobá stabilita

Energetický průmysl je sužován kolísáním cen, protože nabídka a poptávka se neustále mění. Obecně ale ceny elektřiny rostou. Se solárními panely však můžete efektivně zmírnit riziko rostoucích nákladů na elektřinu, i když ceny raketově porostou. Se solárními panely na střeše vás zdražování elektřiny nemusí zase až tak moc trápit.

6. Rychlá návratnost investic (ROI)

Pokud se rozhodnete zaplatit za svůj solární systém přímo, můžete mít plnou návratnost své investice již za 10-12 let.

7. Zaručenou spolehlivost energie na mnoho let

Většina renomovaných společností zabývajících se solární energií nabízí na své solární panely záruku 20 až 25 let. Standardem v solárním průmyslu je výkonová záruka, která garantuje 80% výkon po 25 let provozu. Při správné údržbě však solární panely obecně vydrží mnohem déle. V mnoha případech můžete očekávat, že solární panely budou generovat optimální úroveň elektřiny po dobu 30 až 40 let.

8. Chráníte životní prostředí

I když řešení solárních panelů nabízí řadu finančních výhod, neměli byste přehlížet ekologické výhody solární energie. Solární elektrická energie vám může pomoci podstatně snížit vaši uhlíkovou stopu tím, že vás zbaví závislosti na fosilních palivech. U obytných solárních systémů můžete kompenzovat mnoho tisíc kilogramů oxidu uhličitého za dejme tomu 20 let provozu. U průmyslových aplikací mohou být tato čísla ještě vyšší.

9. Solární energie je bezpečnější, než jiné formy

Solární energie je bezpečnější než konvenční zdroje energie, ať už jde o použití nebo údržbu a opravy.

10. Solární energie je naprosto tichá

Ano, i to je obrovský benefit. Solární panely tiše generují energii – vaši sousedi si nikdy nebudou stěžovat na hluk.

11. Energie ze solárních panelů je vám k dispozici 24/7

Ve spojení s bateriovou úložnou jednotkou budete mít přístup k bezplatné elektřině, i když slunce nesvítí. Budete také méně zranitelní vůči výpadkům proudu.

12. Energetická nezávislost

Do jisté úrovně jste se solárními panely na střeše energeticky nezávislí. To se vám prostě musí líbit.

  Dále si u nás o FVE přečtěte:

  Post navigation

  Napsat komentář

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Přihlásit

  Registrovat

  Obnova hesla

  Zadejte uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu, e-mailem obdržíte odkaz pro vytvoření nového hesla.