FVE jsou super i na kostel

Solární panely a solární energie pro kostely – jaké jsou výhody?

  • Využití solárních panelů a solární energie pro kostely může mít hned několik výhod.
  • Instalace solárních panelů může výrazně snížit náklady na energii pro kostel. Solární energie může být využívána pro osvětlení, vytápění, klimatizaci a provoz elektronických zařízení.
  • Kostely, které se rozhodnou pro solární energii, mohou demonstrovat svůj závazek k ochraně životního prostředí a udržitelnému rozvoji. Tím mohou inspirovat svou komunitu k ekologičtějším životním stylům.
  • Některé jurisdikce nabízejí dotace, daňové úlevy nebo jiné formy finanční podpory pro kostely a neziskové organizace, které investují do solární energie. To může snížit počáteční investiční náklady a zkrátit dobu návratnosti investice.
  • V oblastech, kde je elektřina nestabilní nebo nekonzistentní, mohou solární panely poskytnout kostelu nezávislý zdroj energie, který jim umožní pokračovat v provozu i v případě výpadků sítě.
  • Použití solární energie může být pro kostel symbolické a spirituální gesto, zdůrazňující péči o Boží stvoření a odpovědnost za životní prostředí.
  • Solární panely mají dlouhou životnost a mohou poskytovat energetické úspory po mnoho let. Investice do solární energie může být pro kostel dlouhodobě výhodná, jak z finančního, tak z environmentálního hlediska.

Kostely a další místa pro bohoslužby jsou navrženy tak, aby pojaly velký počet jednotlivců. Velké vnitřní prostory však znamenají vysoké požadavky na energii pro osvětlení, vytápění a chlazení – a vysoké účty za elektřinu.

V dnešní době jen velmi omezeného dárcovství se náboženské instituce snaží snížit své provozní náklady, aniž by omezovaly služby své kongregaci a komunitě. Bohužel pro kostely (ale také synagogy, mešity a chrámy) může být úspora peněz za elektřinu obtížná. A čím větší budova, tím těžší je samozřejmě snížit náklady na elektřinu.

Zhasnutí světel a odpojení zařízení mezi službami může pomoci, ale pouze do určité míry. Dobrou zprávou je, že velká velikost církevních budov a dalších modliteben ve skutečnosti představuje skvělou příležitost: spousta místa pro solární panely!

Zajímá vás, zda je instalace solárního energetického systému tou správnou volbou pro váš kostel? Pojďme prozkoumat různé způsoby, kterými solární projekt dlouhodobě prospívá neziskovým organizacím.

Solární pole vám pomohou ušetřit peníze za vaše náklady na energie

Hlavním důvodem pro instalaci solárních panelů na církevní budovy je bezesporu úspora peněz za účty za energie. Ale jak to funguje?

Když je vaše budova připojena k elektrické síti spravované elektrárenskou společností, dostává stálou dodávku energie. Tato dodávka je monitorována elektrárenskou společností a platíte poplatek za každou spotřebovanou kilowatthodinu.

Instalací solárních panelů na kostel bude vaše budova vyrábět vlastní elektřinu. Namísto přijímání energie ze sítě ji získáte ze slunce. Energii si také budete moci uložit pro pozdější použití.

Každá kilowatthodina, kterou panely vyrobí, je vaše, a pokud zařízení každý den vyrobí dostatek energie na napájení všeho v kostele, nebudete muset elektrické společnosti platit vůbec.

Pokud to nestačí, zaplatíte pouze za elektřinu, kterou odeberete od elektrárenské společnosti. To vám měsíc po měsíci ušetří peníze na nákladech za energie.

I péče o životní prostředí je důležitá

Každý, od členů komunity až po ty ve vašem sboru, k vám vzhlíží a jdete ve vašich stopách.

Když vaše církev nainstaluje solární systém, může to vytvořit precedens pro obrovské sociální změny a uvedení čisté energie do pohybu. Budete inspirovat členy vaší kongregace k tomu, aby se chovali ekologicky, a zároveň povzbudíte další podniky a organizace k přechodu na obnovitelné zdroje energie.

Mnoho lidí aktivně vyhledává ekologické podniky a neziskové organizace. Instalace solárních panelů na kostel může pomoci zlepšit vaši pověst v komunitě a zvýšit účast komunity a růst členů. I to je pohled na věc.

Když lidé cítí, že vašemu sboru záleží na snížení uhlíkové stopy, je pravděpodobnější, že podpoří vaše osvětové akce, přispějí a budou spolupracovat s vaší církví na charitativních akcích.

Fotovoltaika uvolňuje peníze na další projekty komunitní sociální péče

Účty za energie zaberou obrovskou část vašeho provozního rozpočtu. A s rostoucími náklady na elektřinu rostou i vaše náklady na energii.

Instalace solárních panelů vám ušetří peníze za veřejné služby a uvolní váš provozní rozpočet na další zásadní projekty sociálního zabezpečení komunity.

Pokud máte obavy z počátečních nákladů, zkuste vyzkoušet nejlepší možnosti solárního financování pro váš kostel v okolí. Oslovte v první řadě banky pro poskytnutí úvěru. Můžete také využít štědré vládní programy, díky kterým jsou solární elektrické systémy mnohem dostupnější.

Ušetřené peníze použijte na komunitní programy. Pořádejte vývařovnu třikrát ročně místo dvakrát ročně. Pomozte zaplatit výlety pro vaši mládežnickou skupinu.

I malé příspěvky mohou mít velký vliv na dopad vašich ostatních projektů na komunitu. Čím více peněz můžete uvolnit z provozního rozpočtu, tím více můžete investovat do zlepšení vaší komunity a okolí.

Přesměrujte vaše úspory na lepší účely a poslání

Množství energie, kterou vaše církevní solární panely vyrobí, se bude den ode dne lišit. Je však nepravděpodobné, že spotřebujete veškerou vyrobenou energii, zvláště pokud střechu pokryjete panely.

Co tedy můžete dělat se vší tou přebytečnou energií? V případě potřeby jej můžete uložit pro pozdější použití. Nebo můžete použít čisté měření, abyste pro církev vydělali více peněz.

Energetické společnosti často umožňují budovám se solárními panely prodávat extra vyrobenou energii samotné společnosti. Místo aby platili elektrické společnosti za energii, oni zaplatí vám!

Podporujte místní podniky a ekonomiku

Instalace solárních panelů je obtížný úkol. A není to záležitost, kterou by váš tým údržby měl zvládnout sám.

Místo toho si budete chtít jistě najmout místního profesionála na solární techniku, který se postará o proces instalace.

Když si najmete jakéhokoli místního dodavatele, podporujete místní podniky a pomáháte místní ekonomice růst.

Mnoho dodavatelů také používá předchozí instalace jako příklady své práce a umožňuje dřívějším klientům poskytovat doporučení potenciálním zákazníkům. Pokud vás kontaktuje jiná místní firma, aby projednala instalaci, budete moci dodavateli pomoci tím, že se podělíte o své zkušenosti. To může pomoci malému podniku v průběhu času růst.

Studie a zdroje článku

Dále si u nás o FVE přečtěte:

Post navigation

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit

Registrovat

Obnova hesla

Zadejte uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu, e-mailem obdržíte odkaz pro vytvoření nového hesla.