Jak instalovat solární panely na plechové střechy?

 • Instalace solárních panelů na plechové střechy je obvykle poměrně jednoduchá, ale vyžaduje určité přípravy a pečlivé postupy.

Protože existuje tolik typů střech, existuje mnoho různých požadavků na montáž solárních panelů na ně. V rámci kovových střešních materiálů samotných existuje celá řada profilů, měřidel, typů kovů a úvah, které je třeba vzít v úvahu při správné instalaci solárních panelů.

To je důvod, proč je velmi důležité spolupracovat s důvěryhodným instalátorem solárních panelů, který dokáže s jistotou vybrat vhodný montážní držák pro instalaci „solárů“ na vaši kovovou střechou.

V tomto článku se zabývám základními způsoby připevnění držáků základny k různým typům kovových střech.

Kovové střechy a solární panely se dobře doplňují

Kovové střechy jsou obecně skvělé pro solární panely, protože vydrží velmi dlouho. Pokud je čas vyměnit střechu před tím, než budete moci instalovat solární panely, můžete také zvážit investici do instalace kovové střechy.

Kovové střechy mohou vydržet až 70 let, zatímco asfaltové šindele mohou vydržet pouze 15-20 let. Většina instalací solárních panelů má zaručenou životnost 25 let, ale kvalitní solární systémy budou produkovat energii daleko za touto hranici.

Když nastane čas investovat do nových panelů, řekněme za 30–35 let, můžete panely jednoduše vyměnit, aniž byste museli montovat držáky a kolejnice. To vám může potenciálně ušetřit spoustu času a nákladů.

Instalace solárních panelů na plechové střechy se stojatou drážkou

Pokud máte to štěstí, že máte střechu s kovovou stojatou drážkou, jsou k dispozici montážní systémy solárních panelů, které se upínají na drážky. Do vaší střechy tak není třeba vrtat žádné otvory. Což je super. Instalace solárních panelů bude rychlejší, sníží se pracnost a nemusíte se bát, že bude střecha provrtána a voda se tak dostane dovnitř.

Svorky jsou vyrobeny z vysoce pevného hliníku a k zajištění svorky se používá jeden šroub. Většina takových instalací nabízí alespoň 10letou záruku, ale měla by snadno přežít životnost vašeho solárního systému.

Montáž solárních panelů na vlnité plechové střechy

Pokud máte kovovou vlnitou střechu, budete potřebovat trochu jiný montážní systém. K hornímu hřebenu vln jsou připevněny speciální držáky, které ponechávají níže ležící drenážní oblasti bez otvorů.

Konzoly nejvyšší kvality se dodávají s pryžovým těsněním na základně, takže se váš instalační technik nemusí starat o aplikaci tmelu.

Instalace solárních panelů na trapézové plechové střechy

Trapézová střešní krytina má mezi každým vrcholem obvykle více plochých ploch a výška každého hřebene se může lišit. Konzoly pro trapézové plechové střechy jako takové se také liší tvarem.

Instalace solárních panelů na trapézové plechové střechy

Jsou instalovány s podobnou filozofií jako konzoly u vlnitého plechu. Záměrem je, aby každý držák těsně dosedal na každý lichoběžníkový hřeben, aby bylo zajištěno optimální umístění vrtaných otvorů nad úrovní základny střechy. Bez ohledu na to je standardní praxí pro tento typ střechy použití tmelu, aby se zajistilo, že nedochází k netěsnostem.

Někdy se při instalaci FVE bez vrtání neobejdete
Někdy se při instalaci FVE bez vrtání neobejdete

  Dále si u nás o FVE přečtěte:

  Post navigation

  Napsat komentář

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Přihlásit

  Registrovat

  Obnova hesla

  Zadejte uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu, e-mailem obdržíte odkaz pro vytvoření nového hesla.