Solární panely můžete dát i na plochou střechu.

Solární panely z Číny – jsou dobré?

 • Asi 80 % všech solárních panelů a materiálů pro ně se vyrábí v Číně.
 • Mnoho solárních společností z celého světa buď vyrábí své díly v Číně, nebo je získává z Číny.
 • Určení země původu solárního panelu může být dost složité! Některé americké značky vyrábí v zámoří, zatímco některé čínské značky (jako Jinko Solar) mají velké továrny v USA.
 • Čínské solární panely bývají obecně o něco levnější než jiné značky solárních panelů.

Hned na začátku článku si uvědomme jednu věc. Mnoho z nejúspěšnějších výrobců solárních panelů na světě pochází z Číny, včetně LONGi, Jinko, Trina a Canadian Solar (navzdory názvu). Tyto značky vyrábějí značnou část solárních panelů v Číně – používají se všude, od obrovských instalací v užitkovém měřítku až po malé domácí střešní solární panely.

Aby bylo jasno, solární panely od společností uvedených níže jsou vynikající s očekávanou životností nejméně 25 let. Čínské solární panely jsou zpravidla stejně dobré jako jakékoli jiné na trhu. Čína vyrábí kolem 80 % všech solárních panelů na trhu.

Klíčem je ujistit se, že si vyberete skvělou společnost pro solární instalace, která vám může nabídnout vynikající služby a produkty, včetně nejlepších čínských solárních panelů.

O čínských solárních panelech se v tomto článku můžete dozvědět více, tak čtěte dál!

Pochopení čínského solárního průmyslu

V současné době se tedy asi 80 % všech solárních panelů a jejich výchozích materiálů vyrábí v Číně. Přijměme to. Čínské solární panely dosáhly tohoto dominantního postavení kombinací faktorů.

Za prvé, Čína vsadila na obnovitelné zdroje energie. Roky masivních investic do čisté energie obecně a zejména do solární energie dovedly Čínu k tomu, aby se stala největším světovým výrobcem solární energie.

Samotná Čína nyní představuje téměř třetinu celosvětové poptávky po solárních modulech; velká část se používala pro mega-velké solární elektrárny a dokonce i obří plovoucí solární farmy.

Za druhé, Čína těžila (a nadále těží) ze své obrovské výrobní základny a nízkých výrobních nákladů. Stejně jako u většiny elektroniky a průmyslového vybavení je Čína také lídrem v solárním průmyslu.

Za třetí, čínští výrobci solárních panelů využili svůj domácí boom solární energie a také hodně masivní vládní podporu, aby dramaticky zvýšili svoji velikost a svůj dosah. Tento růst se částečně shodoval s finanční krizí v letech 2007–2008, která způsobila, že americké společnosti bojovaly s konkurencí. Podpora čínské vlády během této doby umožnila jejím domácím společnostem získat podíl na globálním trhu.

Čínští výrobci solárních panelů tak nyní dodávají společnostem po celém světě. Není neobvyklé, že i solární společnosti v USA odebírají díly z Číny. Tyto společnosti budou posuzovat produkty podle svých vlastních standardů kvality a někdy je prodávají pod svými vlastními (americkými) značkami. Jsou ale původem z Číny.

V solárním průmyslu je také běžné, že společnosti sídlí v jedné zemi, ale mají výrobní závody v jiné.

Zjistit, odkud jsou solární panely, může být složité

Vznik globálního dodavatelského řetězce solárních modulů (popsaný výše) znamená, že identifikace, odkud přesně solární panely pocházejí, není vždy jednoduchá.

Podívejme se například na americkou značku solárních panelů Solaria. Sídlí ve Fremontu v Kalifornii a nabízí spotřebitelům elegantní černé solární panely s vynikající 25letou zárukou. V USA má však pouze omezenou výrobní kapacitu, protože většina jejích solárních panelů se vyrábí v Jižní Koreji.

Pak je tu Canadian Solar. Jeho název napovídá, že pochází z Kanady, ale ironií je, že jde do značné míry o čínskou společnost, jejíž moduly jsou téměř všechny vyráběny v Číně!

Pokud se jednoduše snažíte získat kvalitní solární panely, jednoduše hledejte značku splňující standardy, které očekáváte od tuzemských firem. To neznamená, že se panely nemohou nebo nebudou vyrábět v Číně.

Jak získat nejlepší solární panely pro váš domov (bez ohledu na to, kde byly vyrobeny)

Solární panely jsou velkou investicí, takže se vyplatí udělat si průzkum. Ale procházet všechny možné značky solárních panelů obvykle není nutné.

Nejlepším prvním krokem je obvykle získání cenových nabídek od místních solárních instalačních společností a zjištění, které značky solárních panelů mají.

Všichni renomovaní solární instalátoři v Evropě budou mít solární panely Tier 1 od renomovaných značek. Jakmile si prohlédnete nabízené značky, můžete si přečíst zákaznické recenze značek solárních panelů.

Obecně v hodnoceních mají čínské solární panely velmi dobrá hodnocení. Na základě jejich dobrého hodnocení si solární panely čínské výroby rozhodně zaslouží vaši pozornost.

  Dále si u nás o FVE přečtěte:

  Post navigation

  Napsat komentář

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Přihlásit

  Registrovat

  Obnova hesla

  Zadejte uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu, e-mailem obdržíte odkaz pro vytvoření nového hesla.